top of page

Apskates objekti tuvumā

158980658919.jpg

Cēsis

Cēsis ir vēsturiska pilsēta  ar seno pili, baznīcu, parkiem un omulīgām kafejnīcām. Gar pilsētu plūst Gaujas upe. Cēsis ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā, Hanzas savienības pilsēta un viena no Livonijas ordeņa mestru rezidencēm. Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene.

Ērgļu klintis

Ērgļu klintis ir devona smilšakmens atsegums Gaujas kreisajā krastā. Ērgļu klintis ir valsts nozīmes aizsargājams ģeoloģisks dabas piemineklis, kā arī Latvijas un Eiropas Savienības nozīmes aizsargājams biotops. Klintis ir aptuveni 700 metrus garas un 18-26 metrus augstas. Atrodas 5 km attālumā.

BalticPictures-MV-5160-1024x684.jpg
Septiņavotu_Lielais_ūdenskritums_.Seven_sources_great_falls.jpg

Kazu grava

Kazu grava atrodas Priekuļu pagastā, netālu no autoceļa P20. Kazu grava ir valsts aizsargāta teritorija. Šajā ielejā atrodas vairāki nozīmīgi apskates objekti. Lielākais no tiem, Septiņavotu Lielais ūdenskritums, ir viens no iespaidīgākajiem Latvijas ūdenskritumiem. Atrodas 3 km attālumā.

Svētavots

Svētavota dabas parkā katrs apmeklētājs tiek gaidīts kā īpašs viesis, kurš uzzina stāstu par Svētavota vēsturi, ūdens īpašajām vērtībām, kā arī ikvienam tiks piedāvāta unikāla iespēja noklausīties noslēpumiem apvīto leģendu un izpildīt senu rituālu – uzņemt spēkus no Svētavota, kas būs neaizmirstamas atmiņas un izjūtas. Atrodas 5 km attālumā.

Svētavots_0056-1024x683.jpg
DSC00263-960x638.jpg

Laivošana

3 km attālumā ir pieejams populārākais un krāšņākais Gaujas senlejas laivošanas maršruts. No Gaujas upes paveras Briedīšu, Vecupes, Edernieku, Leimaņu un Spriņģu ieži un citi krāšņi atsegumi. Majestātiskās Ķūķu klintis un vairāk pakāpju krāces uzmundrinās laivotājus. Maršruta galapunkts ir Līgatnes pārceltuve -  vienīgais šāda tipa prāmis Baltijā.

Raunas staburags

Objekts ir aptuveni 3,5 m augsts un 17 m garš šūnakmens veidojums, tas veidojies sūnām pārkaļķojoties kalcija karbonātu saturošajā avota ūdenī daudzu gadsimtu laikā. Avots, kas plūst pāri Staburagam, turpina to audzēt arī mūsdienās. Kraujā ir līdz 1,1m augsta un līdz 1,3m dziļa niša, kurā plūst nogāzē iztekošo avotu ūdeņi.
Kopējais kāpņveidīgās kraujas garums ir 35 m.
Objekts ir viegli pieejams. Ir izveidota taka dabas objekta apmeklētājiem.
Raunas Staburags atrodas 25 km attālumā.

Raunas-staburags-Indars-Krievi-.jpg
bottom of page