Atpūtas māja “Čiekurs”

Mājas izveidē izmantotas ASV radītās tehnoloģijas un metodes. Vispirms starp priedēm izveidota platforma, uz kuras pēc tam pakāpeniski būvēja pārējās konstrukcijas – sienas, jumtu, fasādes apdari un noslēgumā iekārtoja arī interjeru.

Mājas ārējās norobežojošās konstrukcijas sienas, jumts un grīda ir siltinātas ar 100 milimetrus biezu siltumizolācijas materiālu, bet logos un durvīs iebūvētas stikla paketes.

Mājas izmērs: 22m²
Terases izmērs: 33m²
Konstrukciju svars: 6 tonnas

Telpas iekārtojuma izveidē viss tika veidots, pielāgojoties būvniecības specifikai, tā, lai namiņš būtu pēc iespējas vieglāks. Sienu apdarē izmantotas 6,5 milimetrus biezas priedes finiera loksnes, kas dizainiski ir daudz interesantākas par bērza saplāksni, jo veido interesantus koksķiedru rakstus. Dekoratīvā siena un grīda ir no 17 milimetrus bieziem priedes spundētiem dēļiem. Sienas apstrādātas ar dekoratīvo krāsošanas ”Chalk paint” tehniku. Ar šo tehniku tika apstrādātas arī koka mēbeles, veidojot nodiluma efektu, tā panākot, ka mēbele ieguvusi senatnīgu auru. Interjerā novērojamas vēl daudzas un dažādas interesantas Provansas stila iezīmes. Mājā savu vietu atraduši seni krēsli no senču mājām, kas nu kalpo kā nakts skapīši un ir salīdzinoši viegli svara ziņā. Interesants risinājums atrasts palodzei – tā šeit izmantota kā darba virsma.

 

Video 1. daļa no būvniecības:

Vairāk bildes: