Buvniecības processFotoInteresanti projektiPamācība

Arī jaunieši būvē mājas kokos

“Tree House place” jeb “Mājas kokos” ir interesants piedzīvojumu un radošuma projekts, kas tikko aizvadīts Ķeguma pusē. Tā bija vairākas dienas ilga nometne netālu no mājām “Rites”, kuras laikā ar alpīnisma, kokapstrādes un arhitektūras iemaņu palīdzību tapa visai iespaidīga māja kokos, bet svētdien, spītējot negaisam, tur ieradās apmeklētāji un pasākumu noslēdza atmosfērisks koncerts koku zaros. Jaunieši, kas organizēja pasākumu, jau pavisam drīz plāno uzbūvēt vēl trīs mājas kokos “Holi” krāsu festivālam, bet nākamgad Durbes pusē iecerēts izveidot pat viesnīcu kokos.

Pirmo “Tree House place” Latvijā iedvesmojuši līdzīgi projekti Nīderlandē, stāsta Matijs Babris, kas ir viens no pasākuma organizatoriem. Viņš ar domubiedriem šādu māju būvniecības prasmes pirms mēneša pilnveidojis Holandē un uzskata, ka pēc neilgas apmācības to var izdarīt jebkurš.

Projektu īstenoja aktīvās atpūtas biedrība “Piedzīvojuma gars”, kustība “Movement Spontaneous” un Rīgas Tehniskās universitātes arhitektūras studenti.

Vairāk info: facebook.com/treehouseplace

Avots: delfi.lv