FotoInteresanti projekti

12 pārsteidzošas mājas uz koka

Vai jūs bērnībā būvējāt mājas uz kokiem? Mājas buvniecība uz koka – tas ir pārsteidzoši interesants-uzjautrinošs un radošs process, no kura neviens bērns neatteiksies piedalīties. Nodarbojoties ar mājas celtniecību uz koka, bērni attīsta savu iztēli, radošuma un arhitektūras prasmes.

Taču pieaugušajiem, šādas mājas būvniecība – tā ir ne tikai iespēja atgriezties bērnībā uz īsu brīdi, bet no jauna sajust sevī bērnu. Bērnu un pieaugušo uzceltas mājas atšķiras ar arhitektūru, dizainu un citām detaļām. Šī bērnu spēle iedvesmo uz jauno lēmumu meklēšanu. Tāpēc rezultāti var izbrīnīt iztēli.

Šodien Lasītavā “Meistaru mājas” mēs gribētu jūsu uzmanībai piedāvāt fotogrāfiju piemeklēšanu, uz kurām ir piefiksētas pārsteidzošas, pieaugušo uzbūvetās skaistas un neparastas mājas uz koka. Dažas no tām pilnībā ir piemērotas pastāvīgai dzīvei, citas ir uzbūvētas izpriecām, bet praktiskā pielietojuma mājas tiek izmantotas diezgan ierobežoti, jo tās ir sava veida radošs meklējums. Bet tas viss ir spilgts un brīnišķīgs piemērs tam, ka viss labākais – ir no bērnības.

1. Čaihanauz koka

Izveidota japāņu arhitekta Terunobu Fudžimori (Terunobu Fujimori), čaihana balstās uz divu kastaņu galotnēm, piesaistot cilvēku skatienus. Šī neliela mājiņa, kuras platība ir tikai 2,7 kvadrātmetri ,iespējams, ir vistuvākā no tradicionālajām mājām uz koka, bet tās neperastais dizains notur uzmanību no pirmās sekundes. Avots

Čaihana uz koka

 

2. Restorāns uz koka

Tā nav gluži māja uz koka. Tree House Restaurant izvietots pilsētā Okinava, Japānā. Restorāns pieņem viesus 6 metru augstumā koka Gajumaru vainagā, kas ir izgatavots no betona. Tā saucamajā koka vidū lifts ceļ viesus uz ēdamzāli, no kurienes var baudīt interesantus skatus. Avots

Restorāns uz koka

 

3. Dzeltena māja uz koka

Fantastiska katrā detaļā Dzeltenā māja uz koka (Yellow Tree House) izveidota studijā Pacific Environment Architects. Mājiņa aptver kalifornijas mamuta koku 40 metru augstumā, augošu Oklendā, Jaunzelande. Par būvmateriālu kalpoja apšu līstes. Restorāns bija uzbūvēts tikai četru mēnešu laikā speciāli Jaunzēlandes Dzelteno lappušu reklāmai (New Zealand Yellow Pages). Avots

Dzeltena māja uz koka

Dzeltena māja uz koka

 

4. Beach Rock Tree House

Japāņu celtnieks Kobajasi Takaši (Kobayahsi Takashi) aizrāvās ar iespaidīgu māju būvniecību uz kokiem. Kā viens no piemēriem ir Beach Rock Tree house, kas ir uzbūvēts kupola formā. Avots

Beach Rock Tree House

 

5. Trisdesmit metrīgā māja uz koka

Iedvesmīga un brīnumaina ar savu arhitektūru, šī trisdesmit metrīgā māja uz koka pēc sava augstuma sacenšās ar desmitstāva mājām un pēc tiesībām tiek uzskatīta par pašu lielāko pasaulē māju uz koka. Mājā ir 80 istabas, bet platība sastāda vairāk nekā 900 kvadrātmetru. Māju uzcēla Krosvilā (Tenesijas štats, ASV) arhitekts Horace Burgess. Celtniecība ilga 14 gadus. Šāda projekta cēlonis bija sapnis, kuru sapņoja arhitekts, kurā Dievs it kā paprasīja viņu uzcelt tādu brīnišķīgu būvi. Avots

Trisdesmit metrīgā māja uz koka

Trisdesmit metrīgā māja uz koka

 

6. Pītera Luisa māja

Pītera Luisa māja uzcelta uz Austrumu baltās priedes 6,5 metru augstumā. Mājas stabilitāti un drošību nodrošina labi izprojektēta piekāršanas sistēma. Divstāvu māja laukos izskatās gandrīz kā tradicionālā vasaras māja no brusa, bet tās atveramais tilts un divas vītņu trepes viennozīmīgi norādīs jebkuram, ka tā ir – māja-cietoksnis laukos. Māja, kura atrodas Braitonā (Mena štats) ir siltināta un ir derīga dzīvošanai pat augstā ziemas laikā, mājā ir krāsns-kamīns.

Pītera Luisa māja

 

7. Debess laterna

Šīs lieliskās mājas veidotājus laukos iedvesmoja japāņu laternas un Bankmistera Fullera “ģeodēziskais kupols. Debess laterna nosēdās oša galotnē 14 metru augstumā. Māja izgatavota no alumīnija caurulēm un tiek noturēta ar deviņām trosēm.

Debess laterna

Debess laterna

 

8. Māja “Trīs priedes”

Starp tām trijām priedēm jūs ne aizmaldīsieties nekad.

Māja “Trīs priedes”

 

9. Māja “Zirnekļa kāja”

Šī māja ir viena no projekta WeberHaus programmas, kura rāmjos tiek istrādāta draudzīga dzīves vieta attiecībā pret ekoloģisko vidi. Šī “garkājainā” māja ar ovālu formu ir alternatīva tradicionālajai dzīves vietai. Šīs mājas priekšrocības atteicībā pret citām mājām, kuras tiek stiprinātas pie koka stumbra ir tādas, ka tās atbalstās uz septiņiem balstiem un tas to padara diezgan stabilu.

Māja "Zirnekļa kāja"

Māja Zirnekļa kāja

 

10. Spoguļstikla māja uz koka

Gandrīz neredzams un ideāls tam, lai paslēptos no pasaules, Mirror House ir daļa no projekta “Hotelis uz Koka” (Tree Hotel), kas atrodas Šveicārijas Ziemeļos. Neskatoties uz to, ka projekts ir diezgan interesants, dzīvnieku aizsardzības aktīvisti uztraucas, ka māja var būt neredzama putniem. Jūs paši saprotat, kas te tiek domāts.

Spoguļstikla māja uz koka

Spoguļstikla māja uz koka

 

11. Čaihana uz Tetsu koka

Vēl viens japāņu arhtekta Terunobu Fudžimori projekts, kas apvieno minimālismu un fantāziju. Mājas interjers ir vienkāršs un moderns, bet “no ielas” liekas, ka māja it kā pārcēlās no kaut kādas pasaku grāmatas lappuses.

Čaihana uz Tetsu koka

 

12. NLO māja uz koka

Zviedru “Hotelis uz koka” savā darbībā patur ļoti neparastas mājas. Pēc spoguļmājas atklāšanas parādījās vēl tāds interesants neatklāts lidojošs objekts.

NLO māja uz koka

 

Avots: meistaramajas.lv